המחלקה לעבודה קהילתית

 

המחלקה לעבודה קהילתית במנהל הקהילתי מופקדת על מתן שירותי עבודה קהילתית לקהילות השונות בשכונה ולקהילות יוזמות שמעוניינות בקידום איכות חייהם.

המחלקה פועלת בשותפות עם שאר המחלקות השונות במנהל הקהילתי, ובשיתופי פעולה עם מחלקות ואגפים שונים בעירייה, לצד התחברות עם גורמים ממסדיים וולונטריים נוספים, על מנת לספק שירותי עבודה קהילתית איכותיים.

 

הפרוייקטים הקהילתיים שלנו:

 

עסקיות רמות-  תוכנית לנשות עסקים מהשכונה. התוכנית מתקיימת כבר שנה רביעית. הנשים משתתפות בקורסים של יזמות עסקית ומקבלות כלים למינוף העסק.

מזה כשנתיים פועלת קבוצת נטוורקינג של נשות עסקים- מפגשים בהן הן מקבלות ומעבירות הפניות.

 קבוצת הנטוורקינג משלבת  העצמת כל בעלת עסק בנפרד על ידי מתן כלים למינוף העסק, העברה, קבלת הפניות והגדלת מאגר הלקוחות. יחד עם עבודה על תוצר קהילתי..

 

קהילת עולים-  מרכז פעילות לאוכלוסיה חרדית דוברי צרפתית בשכונה. המרכז מהווה מוקד מלכד ומגבש, מקיים מפגשי למידה וחוויה משותפים בתחומי צורך ועניין של הקהילה. פעילות המרכז מותווית ע"י צוות היגוי מתוך הקהילה שיהיה אמון על צרכי הקהילה ופיתוח מענים קהילתיים.  

 

קבוצת אמהות- גיבוש נשים חד הוריות לקהילה תומכת והדדית, הגשת תכנים מקצועיים לשיפור תפקוד בתחומי חיים כגון: פיתוח חוסן, עצמאות כלכלית, סוגיות בהורות. התכנית בשיתוף מרכז עצמה

יער קהילתי – קק"ל בשיתוף המינהל הקהילתי פועלים בשיתוף פעולה לפיתוח יער רמות. היער הוא מקום לבילוי בטבע מדהים וקרוב לבית, אנו פועלים לקידום הפיתוח שלו על מנת שיהווה מקום בילוי זמין. ומקיימים ביער, בשיתוף קק"ל אירועים שונים לתושבי השכונה.

 

שכר מצווה – ייעוץ משפטי חינמי לתושבי השכונה. היעוץ ניתן על ידי עורך דין מטעם ארגון שכר מצווה. אחת לשבועיים  מגיע עו"ד למינהל הקהילתי ומקבל פונים. הרישום נעשה דרך המזכירות.

 

 

 

ביסים